Kategoriler
Rüya Tabirleri

Rüyada Kaplumbağa Görmek

Daha çok kişisel özellikler üzerinden ele alınan rüyada kaplumbağa görmek, aynı zamanda rüyaya bağlı farklı yorumlar üzerinden ele alınmaktadır. Rüyasında kaplumbağa gören birçok kişi bu konuda bilgi alabilmek için rüya alimlerinin yorumlarını okumaya çalışıyor. Peki, rüyada kaplumbağa görmek ne demek? Kaplumbağa öldürmek ne anlama gelir? İşte yorumlar.

Hoş ve alımlı bir kadını temsil eden rüyada kaplumbağa görmek, farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Özellikle rüyanızda nasıl kaplumbağa gördüğünüz ve bunu nerede gördüğünüze bağlı olarak da değişik yorumlar ele alınır. Rüya alimlerinin farklı yorumlarını bu konuda okuyabilir ve gelecek üzerine sizi neyin beklediğine dair fikirler elde edebilirsiniz.

Rüyada Kaplumbağa Görmek

Rüyada kaplumbağa görmek genelde hoş görünüme sahip bir kadına temsil etmektedir. Özellikle ünlü olmak isteyen ve beğenmeyi arzu eden, bunun için çaba harcayan alımlı ve hoş kadını ifade etmektedir. Diğer yandan alim olmaya ve zengin olma ya da işarettir. Tabii bu konuda görülmüş rüyaya bağlı olarak kıskançlık, iftira ve dedikodu gibi durumları da anlatmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Öldürmek

Rüyada kaplumbağa öldürmek rüya sahibinin düşeceği hatalar üzerinde çok büyük sıkıntılar ve zorluklar yaşayacağına delalet eder. Yanlış kararlar sebebiyle ciddi kayıplara ve maddi açıdan zorlu yaşamaya işarettir. Aynı zamanda aile ve iş ile beraber dost arasında yaşanabilecek olası tartışma ve kavgaları gösterir.

Rüyada Su Kaplumbağası Görmek

Rüyada su kaplumbağası görmek daha çok vefa üzerine yorumlanır. Başka bir rüya alemine göre ise huzur, mutluluk ve refahı temsil etmektedir. Başarılı bir iş hayatı ile beraber yüksek kazançlar elde edilmeye işaret etmektedir. Hayatı boyunca maddi sorun yaşamadan ailesi ile beraber su gibi huzurlu, sakin ve mutlu bir yaşam süreceğine delalet eder.

Rüyada Kaplumbağa Yavrusu Görmek

Rüyada kaplumbağa yavrusu görmek farklı şekilde yorumlanır. Bunlardan biri aileye yeni birinin katılacağı üzerine yorulmaktadır. Diğer bir anlamı ise izdivaca işaret eder. Bazı rüya alimlerinin değişik yorumlarına göre ise uzun bir yolculuğa çıkmak anlamına gelmektedir.

Rüyada Kaplumbağa Yakalamak

Rüyada kaplumbağa yakalamak genellikle kısmetin açılacağına ve şansa yorulur. Rüya sahibinin işlerinin yakın zamanda düzeleceğine ve iyi bir kazanç yakalayacağına delalet eder. Güzel kısmetlerin karşısına çıkacağına ve hem iş hem de aşk hayatında mutlu bir dönem yakalayacağına dair yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Yemek

Rüyada kaplumbağa yemek rüya sahibinin bir iş konusunda girişimde bulunacağı ve iyi bir kazanç elde edeceği üzerine ifade edilir. Ayrıca kişinin elinde tuttuğu değerlerin kıymetini bileceğine ve buna göre yaşayacağı üzerine işarettir. Eğer bunu yapmıyor ise aynı zamanda bir uyarı niteliği taşıyan rüya olduğunu dile getirmek mümkün.

Rüyada Bir Kaplumbağa Sahibi Olmak

Rüyada bir kaplumbağa sahibi olmak yeni bir arkadaş ile tanışmak ve iyi bir dostluk kurmak anlamına gelmektedir. Bazı rüya yorumlarına göre ise kişinin bu yeni arkadaşı sayesinde kötü alışkanlıklarından kurtulacağı üzerine ifade edilir. Böylece iş yaşamında ve sosyal hayatı ile beraber, aile hayatında yeniden istediği düzeni yakalama şansını elde edeceğine yorulur.

Rüyada Kaplumbağa Ezmek

Rüyada kaplumbağa ezmek rüya sahibinin karşısına çıkacak fırsatları değerlendiremeyeceği üzerine yorulur. Özellikle iş dünyasında çıkacak fırsatları kaçırdığı nedeniyle ciddi oranda kayıp yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Kaplumbağa Beslemek

Rüyada Kaplumbağa beslemek zaman içerisinde rüya sahibinin ün kazanmak sureti ile tanınır hale geleceği üzerine işaret eder. Eğer rüya sahibinin karşısına çıkacak fırsatları iyi değerlendirirse, mutlu ve huzurlu bir yaşama uzanacağına delalet eder. Ayrıca elde ettiği ün ile beraber yüksek bir kazanç sağlayarak ailesiyle bunu paylaşacağına işarettir.

Rüyada Kaplumbağa Sürüsü Görmek

Rüyada kaplumbağa sürüsü görmek iyiliğe ve güzelliğe işarettir. Rüya sahibinin özellikle maddi açıdan refaha kavuşacağına ve mutlu bir yaşam süreceği üzerine ifade edilir. Güzel ve mutlu bir yaşam ile beraber pek çok iyiliğin kişiyi bulacağına delalet etmektedir.

BİR BAŞKA YORUM

Rüyada kaplumbağa görmek, güzel bir kadına yorumlanır. Kara kaplumbağası görmek, hayırlı bir haber alacağınıza yorumlanır. Rüyanızda kaplumbağa görmek, dindar bir kimse olacağınıza işarettir. Rüyada görülen kaplumbağa, iyiye ve hayra işarettir. İmam-ı Nablusi’nin yorumu: Bir kimsenin rüyada kap­lumbağa görmesi, rüya sahibinin iyi insanlarla dost ve ar­kadaşlık kurmasına işaret eder. Rüyada görülen kaplum­bağa, abid (çok ibadet eden), zahit (dünyaya ancak değeri ka­dar önem veren) ve ilim sahibi bir kimseyi temsil eder. Rüyasında bir kaplumbağası olduğunu, bir kaplumbağaya sahip olduğunu gören kimse, abid, zahit ve ilim sahibi bir kimse ile dostluk kurar ve kuracağına işaret eder şeklinde yorumlamıştır. Rüyasında kaplumbağa görmek, güzel kokular sürünüp süslenerek çalımlı ve fiyakalı yürüyüşle erkekleri kendisi­ne baktıran ahlakı düşük bir kadına işaret eder şeklinde yorumlamıştır Nablusi hz.leri. Bir kimsenin rüyada kaplumbağa eti yediğini görmesi, iyiye ve hayra yorumlanır. Rüya sahibinin eski ilimleri öğren­mek için gayret sarf eden, ilim ve irfan sahibi bir kimse olacağına işaretle yorumlanır denilmiştir. Rüyasında bir çöplükte veya kötü yerlerde kaplumbağa gör­mek, o civarda, o mahalde (o yerde) kendisine önem veril­meyen çok değerli bir insanın var olduğuna, yani o bölge­de ilim sahibi kimsenin kadir ve kıymetinin bilinmediğine ve orada o değerli ilim sahibi insanın heba olup gittiğine işarettir şeklinde yorumlamıştır. Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arz eden ahlâkı düşük kadına işaret eder. Bazen rüyada kaplumbağa görmek, hakim ve savcıların başkanları ile tabir olunur. Bazı kere de kaplumbağa görmek, âlim bir kimseye işarettir. Rüyada görülen kaplumbağalar, İbrahim aleyhisselâm’ın ve diğer nebilerin kitaplarını okuyan âbid kimseye de işâret eder. Bazen rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye işarettir. Rüyada kaplumbağanın etini yemek, mala ve Nebilerin ilimlerinden bir ilme işarettir. Bazen rüyada kaplumbağanın etini yediğini görmek, hayır, İhsan, mal ve menfaate işaret eder. Bir kimsenin rüyada kaplumbağaya rastladığını yahut ona sahip olduğunu veya evine soktuğunu görmesi, eski ilimlere vakıf bir âlim sebebiyle şüphe ve tehlikelerden kurtulmaya işaret eder. Bir kimsenin rüyada kaplumbağaları çöplük ve kötü yerlerde görmesi, orada cahiller arasında ilim ehlinin kadir ve kıymetinin zayi olacağına işarettir. Kaplumbağanın bir yol üzerine atılmış olduğunu görmek, orada kıymetli ve ehemmiyetli bir ilimin terk edilmiş olmasına işarettir. nbsp;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir